Tanıtım

Tanıtım

  • Meslek Yüksekokulumuz 1995 yılında kurulmuş olup, 1998 yılında Suşehri Belediyesine ait ek hizmet binasında tek katta iki programla ( Bahçe Ziraatı ve Besicilik ) eğitim – öğretime başlamıştır. 
  • Okulumuz 2001 yılında Erzincan Karayolu üzerindeki hayırsever İşadamı Ahmet KARABALtarafından yaptırılan binasına taşınmış ve bu binada Temmuz 2005 yılına kadar toplam 8 programla eğitim – öğretim hayatına devam etmiştir.
     
  • Okulumuz Örgün Öğretiminde; Maliye, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, İşletme, Dış Ticaret, Pazarlama, Bahçe Ziraatı, Peyzaj ve Süs Bitkileri, Gıda Teknolojileri, Süt ve Süt Ürünleri, Su Ürünleri Yetiştiriciliği, İkinci Öğretiminde; Maliye ve Dış Ticaret programları bulunmaktadır. 

  • Okulumuz da yüzbin m2 açık alan üzerine kurulan, beşbinsekizyüz m2'lik 2 bina ve bünyesinde bulunan; 1 adet bilgisayar laboratuarı, 1 adet kimya ve gıda laboratuarı, alabalık ve sazan üretim ve uygulama tesisi, fide ve sebze üretim seraları ile öğrencilerimize bu alanlarda uygulamalı olarak eğitim verilmektedir.

  • Yüksekokulumuz 3 Yardımcı Doçent, 14 Öğretim Görevlisi, 11 idari personel ve eğitim gören 950 öğrencisi ile ülkemize eğitim ve öğretim alanında hizmet vermektedir. Ayrıca Meslek Yüksekokulumuzun kadrolu 4 Öğretim görevlisi 13 / b ile Üniversitemize bağlı diğer Meslek Yüksekokullarında görev yapmaktadır.

 

Cumhuriyet Üniversitesi Suşehri Kampüsü
Suşehri Timur Karabal Meslek Yüksekokulu Suşehri / SİVAS
Telefon: 0 346 311 5022
Belgegeçer: 0 346 311 5023