Telefon: 0 346 311 5022 Belgegeçer: 0 346 311 5023 susehri@cumhuriyet.edu.tr

Menü

MESLEK YÜKSEKOKULUMUZ

CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ Suşehri Timur Karabal Meslek Yüksekokulu

Tanıtım

Tanıtım

Meslek Yüksekokulumuz, bilgi çağı ve çağdaş uygarlığın gerektirdiği her türlü donanıma sahip bireyler yetiştirmeyi amaç edinmiş olan Cumhuriyet Üniversitesine bağlı bir kuruluş olarak 1995 yılında kurulmuştur. 1998 eğitim – öğretim yılında Besicilik ve Bahçe Ziraatı Bölümleri ile eğitime başlamıştır.  2001 yılında Süt ve Süt Ürünleri ve Seracılık Bölümleri – 2003 yılında Su Ürünleri, İşletme Ynetimi, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümleri-2005 yılında Maliye, Et Endüstrisi Bölümleri-2006 yılında Peyzaj ve Süs Bitkileri Bölümü – 2008 yılında Gıda Teknolojisi Bölümü – 2009 yılında Pazarlama Bölümü-2010 yılında Bankacılık ve Sigortacılık, Dış Ticaret Bölümleri – 2017 yılında Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü açılmıştır. Meslek Yüksekokulumuz Maliye – Bankacılık ve Sigortacılık – Gıda Teknolojisi ve Çocuk Gelişimi programları ile 16 akademik, 10 idari, 6 şirket çalışanı ve 495 öğrencisi ile eğitim - öğretim faaliyetlerine devam etmektedir. Meslek Yüksekokulumuz toplam kapalı bürüt alan 3295 m² olup 760,69 m²(net m² olarak) toplam derslik alanı, 117 (m² net m² olarak) toplam laboratuar alanı 88,31 m² konferans salonu bulunmaktadır. Meslek Yüksekokulumuz tek binadan oluşmaktadır. Binamız zemin ile birlikte 3 katlı olup, binanın 3. katın idari kısmında; Müdürlük, Yüksekokul Sekreteri, Yazı İşleri, Öğrenci İşleri, İdari ve Mali İşler, Arşiv Odası, Depo, Çay Ocağı, akademik kısmında da; Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü, Gıda İşleme Bölümü, Dış Ticaret Bölümü, Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü, Finans Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü, Yönetim ve Organizasyon Bölümlerinin Öğretim elamanı odaları ve Depo, bulunmaktadır. İkinci katta toplam 11 derslik, Bilgisayar Laboratuarı, Hizmetli odası, Hizmetli deposu ve yangın merdivenine açılan alan bulunmaktadır. Zemin katta sağ taraf da 2 adet derslik, Konferans salonu, Kütüphane, Sistem odası, Mescit olup, sol taraf da 1 adet derslik, Laboratuar, Güvenlik, Yemekhane, Kantin, kalorifer dairesi bulunmaktadır.

 

Misyon - Vizyon

 Misyonumuz:

Değişim ve dönüşümün hızına ayak uydurabilecek, yaşadıkları ilin, bölgenin ve ülkenin ekonomik gelişimine katkıda bulunacak, özgüveni yüksek, kendi ayakları üzerinde durmayı beceren, bilgi ve teknolojiyi kullanabilen, toplumsal değerlere saygılı eğitimli ‘’Meslek Elemanları’’ yetiştirmektir. 

 

Vizyonumuz:

İş dünyası ile birlikte hareket ederek, iş dünyasının aradığı vasıflarda , etkili çözümler üreten donanımlı meslek elemanı yetiştirecek, mesleki eğitimde gelişmeleri takip eden ve kendini sürekli geliştiren öncü ve yenilikçi bir meslek yüksekokulu olmak.

Yüksekokulumuza Emeği Geçenler

   Prof. Dr. Hüseyin SARI    Müdür
   Prof. Dr. Atalay SÖKMEN    Müdür
   Prof. Dr. Ulusoy BALİ    Müdür
    Doç.Dr. Vehbi ÜNAL    Müdür

Suşehri Timur Karabal Meslek Yüksekokulu Kamu Hizmet Envanteri ve Standartları Tablosu

Suşehri Timur Karabal Meslek Yüksekokulu Kamu Hizmet Standartları Tablosu

Suşehri Timur Karabal Meslek Yüksekokulu Kamu Hizmet Standartları Tablosunu PDF ve Word dosyası olarak indirebilirsiniz.


Word Dosyası İndir

Pdf Dosyası İndir

Suşehri Timur Karabal Meslek Yüksekokulu Kamu Hizmet Envanteri Tablosu

Suşehri Timur Karabal Meslek Yüksekokulu Kamu Hizmet Envanteri Tablosunu PDF ve Excel dosyası olarak indirebilirsiniz.


Excel Dosyası İndir

Pdf Dosyası İndir